Nun Boutique

Bazı mekanlar vardır. İçine girdiğinizde size çok şey anlatır. Nun Boutique Hotel zarafetle salınan bir kuğu gibi, çok estetik. Aynı zamanda hikayesi var belli. Bir babanın oğula sunabileceği en büyük macera. Otel multi-lingual bir insan gibi. Herkesle çok rahat konuşuyor. İletişim ötesi bir bağ kuruyor.

Tema olarak bende yarattığı izlenim tek kelimeyle dinginlik. Neden mi? Burada estetik hayata dahil olmuş. Sizi rahatsız edecek olası bütün sivri uçlar yok edilmiş. Derinliği olan bir otel, lobi, oda, banyo… Düşünsenize kütüphanesinde Gaudi’nin eserlerini tanıtan kitaplar çıkıyor karşınıza.

Lobi tek kelimeyle çarpıcı. Doğru rengi bulabilmek için müthiş bir çaba harcanmış. Ortaya başarılı bir iş çıkmış. Tesisat borularından aydınlanma lambaları yapmak, kurumuş kütük ve dallardan gece lambası yapmak, talaşa ömür vermek…sayısız yaratıcı ve evinize alıp götürebileceğiniz fikirlere yelken açıyorsunuz.

Zaman geçirmek için ideal olan lobi aynı zamanda sabah kahvaltısının sunulduğu yer. Kahvaltı dönen masif ahşap tepside geliyor. Kahvaltı kontinental ve aynı zamanda Türk. İkinci gün aynı kahvaltıyı almak istemiyorsanız denemedim ama sanırım ekstra omlet, sucuk, vb alımlar yapabiliyorsunuz. Çay servisi Suzan’ın dikkatinden hiç kaçmıyor. Biten ince belli Ajda bardaklar anında doluyor. Lobi’de televizyonun sürekli açık olmasını yadırgamadım değil. Bence sohbet bölücü ve o güzelliğe yakışmayan tek aksesuar da bu TV.

Lobiden odanızın olduğu kata çıkan asansör ilginç. Girdiğimde ve ayna olan yere baktığımda kafamı görememek biraz fobik etki yarattı desem fazla kaçmaz:) Necati bey, asansör yeniden tasarıma gitmeli!

Odaya geldiğinizde sizi sürpriz bir Lila hakimiyeti karşılıyor. Mükemmel ötesi bir yatak ve Fransız balkon. Mini bar’dan ne beklemez insan? Yerden yeterince yüksek olmasını! Belinizin yere kadar eğilmemesi detayı dahi düşünülmüş. Bravo.

Yatağı merakla inceledim. İlk defa özel yaptırılmış bir yatakla karşılaştım desem. Yastıklar da çok flörtöz. İnanılmaz rahat. Bence otelin ismi uyku olmalı. O kadar rahat geceler sunuyor ki. Antalya sıcak, yatak inanılmaz keyifli. Biyolojik ritmim hiç bozulmadı. Bu yüzden Nun Boutique Otel’e 100 üzerinden 100 veriyorum. Hani gidersiniz de yerinizi yadırgatan bir yatağa talim etmek zorunda kalırsınız ya. Burada bu işkence yok. Beni nereden tanıyor bu otel anlamadım. Kesin sahibi misafirlerine vereceği hizmeti önceden kendi deneyen bir insan.

Ayaklarıma iyi davranan bir otel benden her zaman yüksek puan alır. Merdiven yükseklikleri, oda zemini, banyo zemini, lobi zemini ne ayaklarımı yordu ne de gözlerimi. Yalnız, hani diyorum şöyle beni şımartacak bir dokunma duygusu yaratacak terlikler olsa odada. Sıradan olmasa?

Otelin bulunduğu mevki çok seçeneklere sahip lezzet duraklarıyla dolu. Her yere ulaşım çok kolay, ama Lara ve sahili bir başka güzel.

Oteli otel yapan hizmetine gelince Mert sanki Cornell The School of Hotel Management mezunu gibi. Her konudan olgun cümlelerle karşınıza çıkabilir. Personel yardım etme konusunda çok ama çok istekli.

En beğendiğim özelliği en sona sakladım.

Sigara içen hop dışarıda!

Temiz hava solumaya devam.

Atila kriterlerinde toplamda 10 üzerinden 9.6!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s