Viras virane

Otel denen olgunun sadece binadan oluşmadığını otel patronunun nasıl kavrayamadığı sorusuyla kafanızı sürekli meşgul edecek bir yer.

Varan 1: Otele yaptırdığınız ve rezervasyon sürecinde size söylenen fiyatın önemi yok. Yorgun-argın otele check-in için geldiğinizde sizden rezervasyon tarihinde verilen fiyatın üstünde bir fiyat ödemeniz istenir. Ama dersiniz…Resepsiyonist şöyle bir bakar. Suratında “yine angut bir müşteri” ifadesiyle içeriden patronu çağırır. Size gelen SMS i gösterirsiniz oda başına fiyat orada yazmaktadır. Ama nafile…O kapora der ve usta bir manevrayla sizin Türkçenizi düzeltmeye çalışır. Yutarsınız ve oda hazırlanana kadar restorana geçersiniz.

Varan 2: Restoranda çalışana odayla ilgili kafanıza takılan bir soruyu sorduğunuzda çok tarihi bir şekilde ben restoranda çalışıyorum, odayı bilmek zorunda değilim cevabını duyarsınız. Eee haklı adam. Bilmek zorunda değilsin ama öğrenmelisin.

Varan 3: Oda da öyle ahım şahım bir oda değil. Tam bir kutu. 5 adım voltaya uygun.

Varan 4: Tuvalet için tam bir sürpriz diyebilirim. Oğlum bulmakta zorlandı:) Meğer içeri doğru açılan 1 metrekarelik banyo kapısının arkasındaymış. Pardon bu oteller Japon ya da pigmeler için mi? Fobik bir durumunuz yoksa muhakkak bir fobiniz olur o tuvalette. İçinizdeki dışarı çıkmak istemez bir türlü.

Varan 5: Banyoda bildiğiniz tüm duaları okumaya hazırlanın. Neden mi? Sıcak su duayla çalışıyor da o nedenle. 4 gece de bir defa sıcak suyla tanıştık. Çocukken haftada bir banyo yapabiliyorduk. Şimdi 4 günde bir. Sanırım yeterli.

Varan 6: Odayla ilgili söyleyebileceğim tek olumlu şey karakterinize nüfus ediyor. Kısaca sizi ve çocuklarınızı paylaşımcı yapıyor. 3 kişilik odaya 2 havlu ve 2 pike koyarak!

Varan 7: Viras ve odaları ile ilgili diyebileceğim başka bir konu ise eğer sivrisinek müptelası iseniz, tek geçerim derim. Bütün sivrisinek arzularınızı fazlasıyla karşılar. Sivrisineklere Fısıldayan Otel.

Restoranda başarılı girişimler var gibi.

Varan 8: Ama sahil tam bir EGO savaşı (Erken Gelen Oturur). Ya ne bu havlu asma yarışı anlamadım. 1 metrekareye ne kadar şezlong sığar sayın patron?

Varan 9: Bu otelde Günaydın Yoksunluğu Sendromu var. Personelden cici olanlar yok değil. Ama kaldığım sürede sanırım 30 personel çarpı 4 sabah= 120 günaydını ben dedim ya. Korktum valla. Herhalde günaydın demek yasaklanmış otelde. Personele sağlanan konaklamayı gördükten sonra çocuklara hak vermedim değil.

Varan 10: Otopark değil TOTO park.

En önemlisi de çocuk eğlendirmekten bi haber.

Internet bağlantısı için meditasyon yapmanız gerekiyor, odada tam bir huzur internet bağlanamıyor.

SON: Kısacası Astra Vista Viras. No way Hose

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s