Klaros: An be an

Bize göre bir mekan. Alan, tarihi kent, eski uygarlık değil. Tam bir mekan. Senle, sizle, bizle bütünleşebilen bir yer. İsteklerine cevap veren ender yerlerden biri. İnsan görmemek mi istiyorsun? Kimse yok etrafta. Harbi kahinler merkezi.  Seni bir anlıyor ki sorma:) Adına apartman denen yerler büyülemiş insanları. Çıkmayan çıkmıyor işte.

Öğrenmek mi istiyorsun? Tel çitlerinden altından geçmek nasıl bir duygu acaba? Ya da mangal için illa kömür taşımalı mı insan? Ya da orman gördük mü hayatımızda? Tavşanlar kış aylarında ne yapar ki?  Ya tilkiler? Ya kerkenezler? Ya da aa tuz kalmamış, almayı unutmuşuz? Kayadan alınan tuzzz, hımmmm! Taze kekikten çay olur mu ki? İşin özü doğa gerçekten inanılmaz öğretici.

Gördüğüm şey şu. Çocuklarım maceraya atılırken, en sık dalların arasından geçmeye çalışırken, yerde sürünürken, nereden çıkarız sorusunun cevabını zihinlerinde çözerken,  en ulaşılmaz dedikleri kayaların tepelerine kendilerini çekerken, bana ihtiyaç duydukları anların sayısının azaldığını anlarken…onları izlemek babalığın en keyifli anı.

Okulların sürekli tatil olması fikrine hayır demiyorum sanki:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s