Kod adı “Fedakar”: Feda’dan çıkan “kar” enerjisi…

Doğal süreçlerindeki var olan enerji akışından elde edilen enerjide değil dünya sanırım kainatta birinci olabiliriz. Allah bu konuda memleketimin yüzüne gülmüş, petrol, nükleer enerji falan hikaye. Düşünsenize her türlü hayalinizi, kişisel emelinizi yerine getirebilecek büyüklükte, güçte, eksilmez bir enerjinin peşinde kim olmaz ki? Böyle bir enerjinin sahibi olmayı, bu enerjiyi kendisi için kullanmayı kim istemez ki?
 
Bu enerjinin yapamayacağı, yerine getiremeyeceği hizmet yok. Üstelik üretim maliyeti sıfır, depolamaya da gerek yok yerden tasarruflu, yatırım için öyle baraja, tellere, tribünlere ya da koca koca santrallere gerek yok. Hatta kullandıkça eksilmeyen bilakis kullanana kazandıran bir enerji. Hiç tükenmiyor. İsteseniz de tüketemezsiniz ki! Öyle bir enerji ki dokunduğunu hipnoz altına alarak harekete geçiren başka bir enerji kaynağı yok. Örneğin güneşe sürekli bakamazsınız, elektriğe dokunamazsınız, ya da maazallah nükleer enerjideki radyasyon gibi bir tehlikesi de yok.
 
Ne ülkeler, ne ordular, ne yerleşik kurallar, kaideler… hiçbir şey bu enerjinin karşısında duramaz. Birini temizlemek mi istiyorsunuz? Sınava giren çocuğunuzun karşılaşacağı soruları önceden bilmek mi istiyorsunuz, sonuçlarının mükemmel olmasını mı istiyorsunuz? Bankadan hiç kimseye verilmeyen faizsiz krediye mi ihtiyacınız var? İşe mi yerleşmek istiyorsunuz, hem de sınavsız, sorgusuz sualsiz? İşi bu enerjiye bırakın, size daha sınava girmeden soruları ayağınıza getirebilir, işe sokabilir, hem terfiiniz de cebinizde.
 
Yıllardır evde, işyerinde, sokakta her yerden fışkıran gem vurulmamış, geniş coğrafyalarda kullanılma fırsatı bekleyen bu enerjinin yakın zamanda janjanlı paketlenmiş olanları yabancı marketlerde yerini alacak ve memleketimin ihracat açığını ilelebet kapatacak. Gururluyuz.
 
Her ne kadar yatırım maliyeti yok desem de uygun koşullara ihtiyaç duyan bir yapısı var. İnsanımın ataletinden faydalanan erke dönengeci gibi bu enerjininde başlayabilmesi için biraz can suyuna ihtiyacı var. Talimatkar, amirkar, emirkarlık birinci şart. Talimat+kar, amir+kar ya da emir+karlık için aldığı talimattan, emirden ya da amirin akla, hayale, mevzuata ve vicdana sığmayacak isteklerini yerine getirerek KAR elde etmeyi, kuvvet bulmayı amaçlayan, FEDAKAR menfaat+karlar lazım. Kendi aklını kiraya veren bu fedakarların fedalarından kar elde edeceğini öğretecek bir sistem lazım. Karşılıklı feda edilen kurban lazım.
 
Sanırım 3. Dünya savaşının ana nedeni bin yılın buluşu bu enerji kaynağı olacak…
 
Hayırlı olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s